2% z daní

UPDATE: Aj tento rok 2024, naše občianske združenie opäť zbiera príspevky cez 2% daní. Budeme radi, ak váš podiel dane alokujete práve Coworkingu.

Ak je vám naša snaha o prispievanie k aktívnemu životu v Šali sympatická, podporte nás prosím. S vašou pomocou budeme schopní organizovať viac inšpiratívnych prednášok, kurzov, workshopov a prostredníctvom nich rozvíjať komunitný, kultúrny život v našom meste aj regióne.

Čo sme zorganizovali doteraz?

Tu nájdete prehľad nadchádzajúcich podujatí a históriu nedávnych podujatí. Od Marca 2013 sme zorganizovali vyše 100 prednášok, kurzov, workshopov a privítali vyše 1000 účastníkov.

Nasleduje návod ako darovať 2% v 3 krokoch.

Zdá sa vám postup zložitý? Napíšte nám, radi vám pomôžeme.

Ako postupovať ‒ zamestnanec

  1. Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania a požiadajte aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
  2. Na základe tohto tlačiva vypočítajte 2% dane a doplňte tento predvyplnený formulár.
  3. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30. apríla na daňový úrad podľa Vášho bydliska. Alebo ich dajte nám a my ich za vás radi doručíme.

Ako postupovať ‒ podnikateľ, živnostník

  1. Pri vypĺňaní Vášho daňového priznania vyplňte (vy alebo vaša účtovníčka) oddiel Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.
  2. Vypíšte vpočítanú sumu 2% z Vašej zaplatenej dane a naše údaje (nižšie).
  3. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31. marca) na daňový úrad podľa Vášho bydliska a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Naše údaje:

  • Obchodné meno: Meetpoint Šaľa
  • IČO / SID: 42334055
  • Právna forma: Občianske združenie
  • Adresa: Hlavná 5/19, 92701 Šaľa

Ďakujeme

Peter Bartoš za Coworking Šaľa, Meetpoint Šaľa